טלית קטן

זקוקים לטלית קטן? כאן תוכלו לרכוש מגוון רחב של טליתות קטנות בכשרויות מהודות שונות, ולגילאים השונים. אנו עובדים עם יצרנים המייצרים טליתות קטנות באיכות גבוהה תוך שמירה קפדנית על על כשרות לכתחילה. אל תתפשרו! הזמינו אצלנו טלית קטן מהודרת עבורכם ועבור ילדיכם.

"טלית קטן" היא שם נרדף לציצית. בתורה כתוב "ועשו להם ציצית על כנפי בגדיהם". מטרת הציצית, היא להוות עדות ותזכורת למצוות. לכן,  מומלץ שיראו את הפתילות. כאשר רואים את פתילות הציצית, נזכרים בברית עם ה'. את הטלית קטן יש ללבוש לאורך כל שעות היום. מנהג האר"י, הוא לישון גם בלילה עם הציצית. לכן, חסידי חב"ד נוהגים לישון עם הציצית בלילה.

היכן לובשים את בגד הטלית קטן

ישנם מנהגים שונים. המומלץ ביותר, הוא לשים מעל הבגדים. ישנם חסידים הלובשים את הציצית מעל הבגדים. אבל, רבים לובשים טלית קטן מתחת לבגדים. בחורף, לובשים את הטלית קטן בין הגופייה, לבין החולצה.

מאיזה בד מכינים טלית קטן

את בגד הטלית הקטן עדיף להכין מצמר כבשים. על מנת לא להיכשל באיסור שעטנז, נוהגים כיום לא להכין טלית קטן מבד פשתן.  ציצית העשויה בעבודת יד, מהודרת יותר מציצית העשויה במכונה.

מי מבצע את קשירת חוטי הציצית

המהודר ביותר, הוא ללכת עם ציצית שהפתילים בה נקשרו "לשם מצוות ציצית" על ידי יהודים שומרי תורה ומצוות, ויראי שמים. אולם, ניתן בדיעבד גם ללכת עם ציצית שחוטיה נקשרו "לשם מצוות ציצית" בידי יהודים שאינם שומרי תורה ומצוות. אולם, אסור לנשים או ילדים קטנים לקשור את חוטי הציצית.

מתי מתחילים ללבוש טלית קטן

טלית קטן, מומלץ להתחיל ללבוש מגיל 3. בדרך כלל, יתחיל הילד ללבוש את הציצית לאחר טקס ה"חלאקה", וטקס "הכנסה לתלמוד תורה". בחסידות חב"ד מקפידים שהילדים הקטנים לא יילכו עם ציצית פסולה.

האם צריך לברך על טלית קטן

יש מנהגים שונים בנושא. מי שכן נוהגים לברך על טלית קטן, מברכים "על מצוות ציצית".

מהות הטלית קטן לפי החסידות

בחסידות מסבירים, שהטלית קטן, הינו בבחינת אור המקיף. לפי החסידות, הציצית מתקנת חלק בנשמה של הגבר, שהתקלקלה בעקבות חטא האדם הראשון באכילת עץ הדעת.

מהם צבעי הטלית קטן

המהודר ביותר, הוא ללכת עם טלית קטן ללא צבעים. כלומר- הבד עשוי מצמר לבן חלק. לרוב הציציות הסטנדרטיות, יש פסים בצבע שחור, כחול או תכלת. על מנת לחבב על הילדים הקטנים את מצוות ציצית, מוסיפים לפעמים ציורי רכבת, או כיתוב א. ב. לציצית הקטנה שלהם.

פתיל תכלת

בתורה, יש מצווה לשים פתיל תכלת בציצית. אולם, כיום איננו יודעים במדויק מהו חילזון התכלת. ישנם דעות שונות לגבי חילזון התכלת. הרבי הרש"ב, ראה את חילזון התכלת בתוך אקווריום. אך, פסק שבתקופת הגלות, לא מחויבים ללכת עם פתיל תכלת. גם הרבי מילובביץ' המשיך את הקו של הרש"ב ופסק לא ללכת עם פתיל תכלת.

הוראות כביסה של טלית קטן

צורת הכביסה המומלצת ביותר של טלית קטן, היא ביד. ציצית העשויה מצמר כבשים טהור, אפשר לכבס רק ביד. לעומת זאת, ציציות ילדים העשויות מבד כותנה, אפשר לכבס בתוכנית עדינה ביותר במכונת כביסה. כמובן שכל אלה בגדר המלצה בלבד מצד צוות האתר בשמחה ללא אחריות על התוצאות וכל אחד יבחר איך לכבס.