כיפות סרוגות עבודת יד

סנן לפי מידה

כיפות עבודת יד איכותיות

✓ כל הגדלים

✓ כל הצבעים

✓ כל הסגנונות

מאיפה מומלץ לקנות כיפות סרוגות עבודת יד?

מומלץ לרכוש כיפות סרוגות עבודת יד מכמה בחינות:

  • כיפות עבודת יד הינן איכותיות מאד ונשמרות לאורך זמן (יחסית לכיפות עבודת מכונה). המחיר אינו יקר יחסית לתמורה שמקבלים.
  • כיפות סרוגות עבודת יד מתאימות ליום יום וגם לשבתות וחגים. המראה היוקרתי שלהן מתאים בהחלט למועדי ישראל ואף לשמחות כגון חתונה או בר מצווה.

כיפות עבודת יד לילדים

ניתן לרכוש כיפות עבודת יד לילדים מתוך המגוון העצום הקיים באתר.

מחיר של כיפה עבודת יד

מחיר של כיפה עבודת יד נע בין 25 ל- 140 ₪. טווח זה מכיל את כל סוגי הכיפות לרבות האיכותיות ביותר והגדולות ביותר, ויכול להשתנות עבור גדלים מסוימים או בזמן מבצעים.

חנות כיפות סרוגות

כאן בחנות האתר בשמחה תוכלו לרכוש בקלות ובמחיר אטרקטיבי כיפה סרוגה מהסוג שתבחרו ובצבע שאתם אוהבים. תוכלו למצוא מגוון רב מאד של כיפות עבודת יד מכל הסוגים. ואם לא מצאתם את הכיפה שאתם מחפשים, פנו אלינו – ישנם המון דגמים שעדיין לא מופיעים באתר.

כל מה שרציתם לדעת על כיפות סרוגות עבודת יד

ציבור הכיפות הסרוגות, הינו ציבור גדול ומשמעותי, אך הינו ציבור מגוון ביותר. אפשר לראות בו סוגים רבים של סגנונות כיפות. כמובן, הרוב בציבור הדתי חובש כיפה סרוגה סטנדרטית, עם דוגמא. לעומתם, יש אחרים שהולכים עם כיפות סרוגות חלקות (כיפות סרוגות שחורות, כחולות, כיפות סרוגות לבנות או אפורות), כיפות שטוחות, כיפה סרוגה עבודת יד עם פס, ועוד. ישנם כיפות סרוגות העשויות במכונה, וישנם כיפות סרוגות שנסרגו בעבודת יד. אפשר לחלק את איכות הכיפות הסרוגות ל- 2 סוגים: איכות א', ואיכות א' א'.

מי המציא את הכיפה הסרוגה?

לתשובה זו, אין עד היום תשובה ברורה. כולם יודעים שהרב משה צבי נריה זצ"ל, נקרא "אבי דור הכיפות הסרוגות", משום שהיה בין הראשונים ללכת עם כיפה סרוגה עבודת יד שאשתו סרגה לו. אולם, הוא לא המציא את הכיפה הסרוגה. אז מי כן? סיפורים שונים מסתובבים בפעולות בתנועות הנוער של הציונות הדתית "בני עקיבא", "עזרא", ו"אריאל". אולם, ככל הנראה הכיפה הסרוגה פותחה על ידי צעירים בתנועת בני עקיבא. עד היום, נשמרת בארכיון מיוחד "הכיפה הסרוגה הראשונה".

מאילו חוטים סורגים כיפה עבודת יד

אפשר לחלק את הכיפות הסרוגות עבודת יד ל- 2 סוגים:

  • יש את הכיפות הסרוגות הדקות הסטנדרטיות. הן נסרגו מחוט כותנה דק. לא תמיד צפיפות הסריגה בהן גבוהה.
  • לעומתן, יש כיפות סרוגות עבודת יד עבות, שנסרגו מחוטי צמר דקים. צפיפות הסריגה בהן גבוהה, ואף לפעמים תהיה גבוהה מאוד.

איך סורגים כיפה

סריגת כיפה בעבודת יד, דורשת עבודה רבה. לשם כך, יש להצטייד במסרגה וחוטים. מתחילים לסרוג עיגול קטנטן, שהולך ומתרחב. ברוב המוחלט של הכיפות הסרוגות, יוצרים קודם את הבסיס הגדול הלבן. לאחר מכן, ממשיכים לסרוג את הדוגמא. ישנם ספרים עם דוגמאות לסריגת כיפות. יש לסרוג את הדוגמאות בריכוז, במקצועיות ובמיומנות. חשוב כל פעם להסתכל בדוגמא, ולוודא שאין טעויות.

הכיפה הסרוגה הסטנדרטית

מרבית בני הציונות הדתית חובשים כיפה לבנה סטנדרטית, עם דוגמאות ועיטורים. באחוז גבוה מאוד של תלמודי תורה וישיבות בציונות הדתית, אפשר לראות את הילדים והנערים הולכים עם כיפות סרוגות עבודת יד מסוג זה. זוהי למעשה הכיפה המשמשת סמל ואפיון של הציונות הדתית.

כיפה סרוגה צבעונית

סוג של כיפה סרוגה עבודת יד הנפוצה בקרב הנוער בציונות הדתית, היא כיפה סרוגה צבעונית. לפעמים, לא יהיה בכלל צבע לבן בכיפה. ומדוע? לא בגלל שהחובשים כיפה זו לא רוצים חלילה להרגיש חלק מה"עדר", מההמון. פשוט חשוב לחלק מהאנשים לחבוש כיפה סרוגה בסגנון אישי, המתאים לאופי שלו. כיפות אלו, נפוצות מאוד בקרב נוער וצעירים מחו"ל שעשו עלייה לארץ.

כיפות בשלל צבעי הקשת

אין ספק שלכיפות הסרוגות הצבעוניות יש גיוון וססגוניות. לפעמים, שילוב הצבעים שבתוך הכיפה, מזכיר ממש את הקשת.

מעוניינים בכיפה סרוגה שחורה?

איך התפתחה תופעת "הכיפה הסרוגה השחורה"? מסיבות שונות, ישנו אחוז מסוים קטן בציבור הדתי לאומי שרצה ללכת עם כיפה בצבע שחור, אך עדיין לחבוש כיפה סרוגה. ולכן, הומצאה ה"כיפה השחורה הסרוגה". לפעמים, כיפה זו מסייעת לבחורים ובעלי משפחות להשתלב בלימודי מקצוע או לימודים אקדמאיים במוסדות חרדים. כאשר משפחה דתית לאומית מתגוררת בתוך אזור חרדי, בני המשפחה מרגישים יותר בנוח ללכת עם כיפה שחורה סרוגה. כמובן, ישנם הבדלי גוונים בין הכיפות השחורות הסרוגות. יש כיפות בעלות צבע שחור כהה, ויש כיפות בעלות צבע שחור בהיר.

כיפה שחורה סרוגה עם עיטורים

סוג נוסף של כיפות שחורות סרוגות, הן כיפות שמתחתיהן סרוג פס. ישנן דוגמאות שונות עם צבעים שונים.

למי מתאים ללבוש כיפה סרוגה לבנה חלקה?

כיפה סרוגה לבנה חלקה, מסמלת קרבה לחסידות. ברחבי העולם, חובשים חסידים רבים כיפות לבנות חלקות. יש את כובעי הצמר של חסידות ברסלב. יש את ה"ירמלקא" של תולדות אהרון וחסידויות נוספות. הצבע הלבן מסמל עבור דתיים רבים צבע של "טוהר", של "קבלה". ולכן, דתיים רבים הנמשכים לתורת החסידות אך נמצאים עמוק בתוך המגזר, חובשים כיפה סרוגה לבנה. חלק מהם בוחרים בכיפות הסרוגות מחוט דק, וחלק מהם בוחרים בכיפות הסרוגות מחוט עבה.

שני הגוונים הנפוצים ביותר של הכיפות הסרוגות הלבנות, הן לבן ובז'. בדרך כלל, אלה שחובשים כיפות עבודת יד לבנות, קונים משני הצבעים. חלק מהם בוחרים לחבוש בימי חול כיפות סרוגות מצבע לבן רגיל, ובשבת כיפות סרוגות בז' – כי בשבילם הוא מיוחד. לעומתם, יש אחרים שחובשים בימי חול כיפות סרוגות בז', ובשבת כיפה סרוגה לבנה רגילה – כי בעיניהם זה יותר מיוחד.

כיפה סרוגה לבנה עם פס

רבים מחובשי הכיפות הסרוגות אוהבים את הצבעוניות והססגוניות שבכיפה. ולכן, ישנם אנשים בציונות הדתית שמצד אחד נמשכים לחסידות, אך מצד שני רוצים כיפה צבעונית. אזי הם חובשים כיפה שבתחתיתיה יש פס סרוג. ישנם דוגמאות שונות עם צבעים ססגוניים של פסים. אפשר למצוא גם בני נוער שלא מקושרים לתורת החסידות שחובשים כיפה סרוגה לבנה עם פס צבעוני בגוון רועש.

מי אוהב לחבוש כיפה סרוגה כחולה חלקה?

סוג נוסף של כיפות סרוגות עבודת יד, הוא הכיפות הכחולות חלקות. למי מתאים ללכת עם כיפה כחולה? צריך לזכור שבציבור החרדי חובשים כיפות כחולות דווקה אנשים חוזרים בתשובה, או משפחות בתהליכי התקרבות. אפשר למצוא משפחות חרדיות ספרדיות שחובשים כיפת קטיפה כחולה. ובציבור הדתי לאומי? בדרך כלל, מי שחובש כיפה סרוגה כחולה חלקה, רוצה להרגיש ייחודי. מצד אחד, הוא לא רוצה לחבוש כיפה סרוגה בצבע שחור, כי הוא לא רוצה להרגיש חלק מהציבור החרדי, אך גם כיפה סרוגה לבנה חלקה לא מדברת אליו, כי לא הוא לא מתחבר לתורת החסידות. אך גם הכיפה הסרוגה הקלאסית עם הדוגמאות והעיטורים לא מדברת אליו, כי היא גורמת לו לתחושת השתייכות לחלק מסוים מהציבור. ולכן, הוא מרגיש שונה וייחודי דווקא בצבע הכחול החלק.

למי מתאים לחבוש כיפה אפורה סרוגה חלקה?

צבע פופולארי נוסף של כיפות עבודת יד חלקות, הוא הצבע האפור. כמובן, אלה שחובשים כיפה זו לא רוצים להידמות לציבור החרדי, ולא לחסידי. אז למה הם חובשים דווקא כיפה סרוגה בצבע אפור חלק? משום שהצבע האפור מסמל את הנטרליות. הצבע האפור גורם להם להרגיש יותר מכובדים אך ללא השתייכות לשום מגזר. אלה שחובשים כיפה סרוגה אפורה חלקה יכולים לעיתים להרגיש בטחון מבחינה רוחנית- דתית.

כיפות סרוגות קטנות

למי מתאים לחבוש כיפה סרוגה קטנה? אחת מהתשובות היא למי שיש לו ראש קטן. ולכן, אמהות רבות, סורגות כיפות קטנות וצבעוניות עבור הילדים הקטנים שלהם. אין ספק, שכיפות סרוגות אלו נפוצות מאוד בקרב ילדים. אולם, ישנם צעירים רבים בציונות הדתית שלא רוצים מסיבות מסוימות לחבוש כיפה סרוגה גדולה על הראש. ולכן, הם חובשים כיפות סרוגות עבודת יד קטנות וצבעוניות.

כיפות סרוגות כחול לבן

אחד משילובי הצבעים האהובים ביותר על בני הציונות הדתית, הוא כחול- לבן. הרי צבעים אלו מסמלים את הדגל, את הציונות, ואת מהותה של הציונות הדתית. ולכן, אפשר למצוא דגמים ועיצובים רבים של כיפות בצבעי כחול לבן. אפשר למצוא בכיפה אחת 2-3 גוונים של כחול – תכלת.

כיפות פריק

הלדים הקטנים מגיל 0 חובשים לרוב כיפות פריק – כיפות גדולות לילדים שנתפסות היטב על הראש ומתאימות במיוחד לילדים שמשחקים הרבה ומאבדים את הכיפה שלהם. קיימות כיפות פריק עבודת יד וגם כיפות פריק פשוטות עבודת מכונה.